Varenr.:464453
Varebeskrivelse:
RC-CM252: 1928 Tobaksfabrikken J.P. Schmidt jun. i Fredericia. F.n. skjold med de slesvigske løver og ved siderne tobaksplante. Indskrift: 1778 – J.P. SCHMIDT JUN. – 1928. Fremstillet i anledning af virksomhedens 150-års jubilæum. Designed by: Oluf Jensen, 18 cmRoyal Copenhagen mindeplatter også kaldet lejlighedsplatter fremstillet til særlige lejligheder eller på bestilling. Dem kongelige porcelænsfabrik har fremstillet over 500 forskellige.
Fuglsangsgade 4
9550 Mariager
E-mail til udstiller:
mail@klosterkaelderen.dk
Se varen i udstillers eget katalog
Medlem af:
Kunst, Antik & Design Ringen
ÅBNINGSTIDER: Hvor det er muligt at lave aftaler om besøg i butikken i Mariager opdateres her:
Lukket i dag
Mandag d. 23. Kl. 14.00-17.00
Tirsdag d. 24. Opdaterees
Onsdag d. 25. Opdateres
Torsdag d. 26 kl. 10.00-14.00
Fredag d. 27. Lukket
Lørdag d. 28. Lukket
Søndag d. 29. Kl. 13.00-16.00
Mandag d. 30. Kl. 14.00 - 17.00
Danmarks indsamling 2025. Al salg af Kaffekander på Klosterkaelderen.dk går ubeskåret til årest indsamling. Se tilbuddene på udvalgte kander
Men webbutikken holder åbent som sædvanligt (24-7) og vi sender med Postnord - Vi sender samme dag, varer der er betalt inden kl. 12.00 Vi henstiller til vores Kunder, at varer bestilles på forhånd via www.klosterkaelderen.dk og besøg aftales på mail@klosterkaelderen.dk
Er du til lopper? Følg vores loppesalg på facebook: Klosterkælderen Lopper og Genbrug
1) I butikken modtager vi ikke betalingskort- men MobilePay (Gebyr), Vipps, Straksoverførsel fra Bank (Gratis) eller kontant - (automat i nærheden).
2) BEMÆRK at ikke alle vores varer er fysisk i butikken - så send venligst forespørgsel på mail mail@klosterkaelderen.dk også når det gælder priser og antal)